ייצוג חשודים

לשאלה מתי יש לפנות לעורך דין פלילי יש לי תשובה אחת נחרצת: כמה שיותר מוקדם! כמי שניהל חקירות משטרתיות מכל הסוגים במשך עשרות שנים, הלקח החשוב ביותר שלמדתי הוא שלייצוג המשפטי המוקדם עשויה להיות חשיבות מכרעת על ההליך כולו. אם ניתן, חשוב להיות מיוצג כבר בשלב שלפני הזימון לחקירה.

שלב ההכנה לחקירה הינו שלב קריטי. בשלב זה אני יושב עם הלקוח שומע על נסיבות המקרה, ומכין אותו לקראת הבאות: מהו התהליך, מה מותר ואסור לעשות, מהן חובותיו ומהן זכויותיו על פי חוק, ומייעץ לו כיצד לנהוג בדרך החוקית המועילה ביותר. למעשה, אני מסייע ללקוח לנהל את המשבר ולא להתנהל על ידיו- גישה זו עשויה להשפיע משמעותית על התוצאה הסופית

ההכנה נעשית בהתאם לנסיבות אישום/ החשד והנסיבות האישיות, ומסייעת לו להתמקד ולפעול תחת לחץ בצורה שלא תזיק לו. חשודים/ נאשמים באישום פלילי עלולים לפעול ממקומות לא רציונליים - אמוציות ומתח - ואני מלמד את הלקוח לנטרל את כל אלה ולהתרכז בדרך הפעולה המועילה ביותר.

כמי ששרת שנים ארוכות בשירות מערכת הצדק ופעל שנים רבות בצד של החוקר - אני יודע היטב כיצד מתקבלות ההחלטות, ומתוך המקום הזה אני פועל. אשמח לעמוד לצדכם בכל שלב של ההליך ועד לתוצאה המיטבית.

*הכתוב מנוסח בלשון זכר אך מופנה לגברים ונשים כאחד.